Turneul WTA de la Hobart: Monica Niculescu s-a calificat in sferturile de finala!

Monica Niculescu

Monica Niculescu se declara multumita de evolutia ei la Hobart, turneu la care a reusit sa se califice miercuri in semifinale.

A fost un meci greu, adversara mea a jucat foarte bine. Eu fac tot ce pot ca sa joc diferit. Imi place foarte mult aici si ma bucur pentru sprijinul oamenilor din tribune„, a spus Monica dupa meci.

Fii la curent:  Un antrenor norvegian a postat un filmuleţ prin care cere spermă de la Ibrahimovici şi Ronaldo pentru ca echipa sa să devină cea mai bună din lume peste 20 de ani. Imaginile au devenit virale - VIDEO

Rugata sa analizeze duelul pe care il va avea joi cu Elise Mertens, in sferturi, Niculescu a explicat ca se asteapta la o infruntare dificila.

De regula nu ma uit la tabloul turneului. Am jucat cu ea o finala superba anul trecut. Este puternica, cred ca i-am luat numai 3 game-uri. Acum vreau sa ma relaxez si sa ma bucur de aceasta victorie. Abia astept meciul de maine.

Fii la curent:  Sfarsitul iernii ii determina pe oraseni sa caute iarna la munte

Monica Niculescu 2

Monica Niculescu s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Hobart, Australia.

In optimi, sportiva noastra a trecut in doua seturi, scor 6-4, 6-2, de americanca varvara Lepchenko.

Fii la curent:  Valencia a obţinut prima victorie în actualul sezon al La Liga, scor 2-1 cu Alaves

Mai departe, pentru Monica urmeaza un duel pentru semifinale cu belgianca Elise Mertens, numarul 36 in clasamentul feminin.

Cele doua s-au intalnit si anul trecut la Hobart, chiar in finala, Mertens impunandu-se cu scorul de 6-3, 6-1.